Na porost włosów

Fizjologicznie każdy człowiek dziennie traci około 100 włosów. Problem zaczyna się pojawiać wtedy, kiedy wypadanie włosów staje się nadmierne. Wtedy można już mówić o łysieniu, czyli patologicznym wypadaniu włosów, które może doprowadzić nawet do całkowitej ich utraty. Na szczęście wiele rodzajów łysienia to schorzenia odwracalne, więc warto wiedzieć w jaki sposób skutecznie zmierzyć się z problemem, podejmując odpowiednie leczenie. Zobacz co przyspiesza porost włosów.

Rodzaje łysienia

Zarówno u kobiet jak i mężczyzn łysienie można podzielić na bliznowaciejące oraz niebliznowaciejące. W tym pierwszym przypadku niestety nie można zazwyczaj liczyć na odrost włosów, na przykład stosując skuteczne sposoby na łysienie, ponieważ na skutek zmian na skórze dochodzi do nieodwracalnego uszkodzenia mieszków włosowych wraz z ich komórkami macierzystymi. Pośród łysienia niebliznowaciejącego można wyróżnić:

  • łysienie androgenowe- dotyczy zwłaszcza mężczyzn, ale nie tylko. Jest to schorzenie spowodowane nadmierną ilością pochodnych testosteronu w organizmie. Ma ono charakter częściowo lub nawet całkowicie odwracalny
  • łysienie telogenowe- można zaobserwować najczęściej u kobiet, na przykład po porodzie. Włosy przerzedzają się na skutek niedoboru żelaza, ale także chorób tarczycy. Przyczyną tego rodzaju łysienie jest skrócona faza wzrostu włosa
  • łysienie plackowate- charakteryzuje się powstawaniem jednego lub kilku owalnych ognisk, tak zwanych bezwłosych placków. Niestety przyczyny tego schorzenia nie są do końca poznane. Przyjmuje się, że powodem mogą być na przykład czynniki stresogenne

Do łysienia bliznowaciejącego dochodzi zazwyczaj na skutek urazów, takich jak na przykład oparzenia. Na takim obszarze skóry głowy dochodzi do zniszczenia mieszków włosowych i nie ma większych szans na odrośnięcie włosów.

Jak leczyć łysienie czyli preparaty na porost włosów

Leczenie łysienia trzeba rozpocząć od prawidłowej diagnozy. Wtedy można również dobrać najlepszy sposób na to, by odzyskać, przynajmniej część włosów. Trzeba przyznać, że przerzedzone włosy to powód kompleksów i zaniżonego poczucia własnej wartości zwłaszcza kobiet. Dlatego tak ważne jest szukanie efektywnych metod, by sobie pomóc. W jaki sposób można leczyć łysienie? Między innymi stosując dobre środki na porost włosów.

Na rynku mamy wiele kuracji, na przykład złożonych z szamponu, odżywki i ampułek do wcierania w skórę głowy. Ich zadaniem jest pobudzenie uśpionych cebulek i zwiększenie ukrwienia skóry głowy. Preparaty kosmetyczne i apteczne na łysienie zazwyczaj zawierają substancję zwalczającą pochodną testosteronu, odpowiedzialnego za łysienie androgenowe u mężczyzn. W aptekach dostępne są także tabletki na porost włosów, które zawierają biotynę, składnik mający w sobie cząsteczki siarki, która jest niezbędna do budowy keratyny, podstawowego budulca włosa. Skuteczny w leczeniu łysienia jest również minoksydyl. Powoduje on zahamowanie lub odwrócenie procesu miniaturyzacji mieszków włosowych, co powoduje pobudzenie włosów do wzrostu. Kolejną substancją, która jest stosowana w preparatach na łysienie jest bimatoprost. Początkowo ten składnik leku na jaskrę był używany tylko w okulistyce, jednak szybko zauważono, że jego ubocznym działaniem jest nadmierny wzrost rzęs. Badania udowodniły, że bimatoprost pobudza mieszki włosowe do przejścia w fazę wzrostu. Dzięki temu porost jest naprawdę imponujący, jednak dobre rezultaty osiąga się jedynie w czasie jego stosowania.

Preparaty na porost włosów mogą być stosowane zarówno doustnie, jak i na skórę głowy. Trzeba także pamiętać, że aby leczenie odniosło pierwsze widoczne skutki, trzeba niekiedy wielu miesięcy cierpliwości i regularności stosowania kuracji. Poniżej znajdują się skuteczne tabletki na łysienie, a więcej informacji na ich temat po kliknięciu w obrazek.

ProfolanProfolan jest numerem jeden pośród preparatów, które zatrzymują łysienie i stymulują naturalny porost włosów. Walczy nie tylko ze skutkiem, ale również z przyczyną dlatego jest aktualnie najlepszym wyborem na rynku. Cieszy się dobrymi opiniami oraz rekomendacjami. Prócz blokowania łysienia korzystnie wpływa na kolor włosów i zapobiega siwieniu. Jest naturalny i nie posiada skutków ubocznych.