Materiał zewnętrzny

Które produkty wspomagają odchudzanie?

Żyjemy w społeczeństwie XXI wieku, które charakteryzuje się tym, że większość dnia spędza w pracy. Niestety, sukces zawodowy okupiony jest często największą ceną, czyli utratą lub uszczerbkiem na zdrowiu. Jest to efektem między innymi złych nawyków żywieniowych. Należą do nich jedzenie o nieregularnej porze, spożywanie posiłków typu fast food i niezdrowych przekąsek, oraz niedostarczanie organizmowi niezbędnych elementów. Taka postawa powoduje problemy z nadwagą, kondycją, spadek wydajności oraz kiepskie samopoczucie. Jak więc wybierać odpowiednie produkty, które nie tylko wspomogą odchudzanie, ale dostarczą nam energii? Zapraszamy do lektury.

Moc tkwi w ziarnach

Wiele osób nie docenia tego, że to węglowodany pochodzące z odpowiedniego źródła są najlepszym pokarmem, dostarczającym nam odpowiednią dawkę energii. Do ich dodatkowych zalet należy fakt, że pomagają spalać zalegający w organizmie tłuszcz. Jeżeli nie masz zbyt dużo czasu, na przyrządzanie przekąsek lub dań zawierających odpowiednią dawkę węglowodanów, warto sprawdzić dietę pudełkową. Doskonałe i bogate w pełne ziarna posiłki, znajdziesz na przykład na stronie zdrowemenu.com.

Moc orzechów

Pisząc na temat produktów, które wspomagają nasz organizm i pozwalają pozbyć się przysłowiowej oponki, nie można zapomnieć o orzechach i migdałach. Wiele osób odrzuca te produkty, twierdząc błędnie, że chcąc spalić tłuszcz, nie można dostarczać go organizmowi. Jest to jeden z najpopularniejszych mitów. Tłuszcz różni się bowiem od siebie i nie można porównać tego zawartego we frytkach, do znajdującego się w orzechach czy migdałach. Zdrowe tłuszcze są bowiem bardzo potrzebne, aby wchłaniać część witamin i dostarczyć naszemu organizmowi niezbędnej dawki energii. Do dodatkowych zalet spożywania tej grupy produktów należy fakt, że wzmacniają one włosy oraz paznokcie, a także poprawiają nasze samopoczucie i wydajność.

Owoce

Tutaj chyba nie trzeba wiele dodawać. Owoce i warzywa to produkty, które pełnią pierwszoplanową funkcję w każdej diecie redukcyjnej. Warto jednak zaznaczyć, że nie wszystkie. Aby spalić jak najwięcej kalorii i poprawić wygląd swojej sylwetki warto sięgać po owoce, które zawierają flawonoidy. Są to substancje chemiczne, występujące naturalnie i działające pozytywnie na walkę z tłuszczem. Ich bogatym źródłem są gruszki i jabłka. Należy jednak pamiętać, że jedzenie zbyt dużej ilości owoców też nie jest wskazane. Decydując się na dietę pudełkową, masz pewność, że dietetyk w odpowiedni sposób obliczył ile tego typu produktów, potrzebujesz w ciągu dnia.

Rybkę?

Ostatnią grupą produktów, którą zalicza się do tak zwanych spalaczy tłuszczu, są ryby. Kwasy omega-3 znajdują się w ich mięsie, wspomagają proces odchudzania, oraz dostarczają organizmowi niezbędnej ilości białka. Dania z tuńczyka, makreli czy łososia powinny na stałe zagościć w Twoim jadłospisie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *