Materiał zewnętrzny

Zadbaj o swoje serce – wykonaj te proste badania!

O serce warto dbać, ponieważ to narząd, który „napędza” cały organizm człowieka. Dzięki prostym i tanim badaniom można szybko poznać jego stan i w porę rozpocząć właściwą kurację.

Każdego dnia serce i cały układ krążenia człowieka są narażone na liczne niebezpieczeństwa – brak ruchu, niewłaściwa dieta, używki, zanieczyszczone powietrze to jedynie kilka z nich. Obecnie choroby serca i układu krążenia dotykają coraz to młodszych osób. Z tego też powodu tak ważne są regularne badania kontrolne, które pozwalają na określenie ich kondycji.

Podstawowe badania serca i układu krążenie są szybkie, bezbolesne oraz niedrogie – często można wykonać je również całkowicie za darmo. O czym warto pamiętać?

Morfologia krwi

To podstawowe badanie ogólnych parametrów krwi, dzięki któremu można ocenić także stan zdrowia człowieka. Nieprawidłowe wskazania mogą oznaczać problemy z sercem i układem krążenia, które wymagają dalszej diagnostyki.

Lipidogram z krwi

To badanie krwi, dzięki któremu możliwe jest określenie stężenia cholesterolu całkowitego, jego frakcji HDL i LDL oraz trójglicerydów. Gdy parametry te są podwyższone, serce pracuje gorzej, ponieważ zwiększa się także ryzyko miażdżycy.

Poziom glukozy we krwi

Badanie to wykonuje się w diagnostyce cukrzycy, ale warto wskazać, że również zalecane jest ono w kontroli pracy serca i układu krwionośnego. Podwyższony poziom glukozy we krwi także może świadczyć o ich schorzeniach.

Ciśnienie tętnicze

Ostatnim badaniem, które można wykonać w celu określenia kondycji układu krwionośnego, jest badanie ciśnienia tętniczego. Prawidłowe ciśnienie wynosi 120/80 mmHg. Wtedy, gdy jest obniżone, mówimy o niedociśnieniu, natomiast wtedy, gdy jest podwyższone – o nadciśnieniu. W tym przypadku zalecane jest skonsultowanie się z lekarzem.

Do skorzystania z kompleksowego pakietu kontroli kardiologicznej bez dodatkowych opłat zaprasza SYNEXUS – centrum medyczne Poznań https://www.przychodniasynexus.pl/nasze-przychodnie/centrum-medyczne-synexus-poznan/. Na badanie kontrolne można umówić się za pośrednictwem strony internetowej centrum SYNEXUS.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.