Przejdź do treści

Implanty stomatologiczne jako trwałe rozwiązanie przywrócenia pięknego uśmiechu

  uśmiech

  Utrata zębów może być poważnym problemem zarówno estetycznym, jak i co tu dużo mówić funkcjonalnym. Jednym z najskuteczniejszych rozwiązań jest stosowanie implantów stomatologicznych. Czym one są? Implanty są trwałymi i stabilnymi elementami „udającymi” naturalne zęby i tak też funkcjonują. Nowoczesne implanty są dobrane idealnie do potrzeb i wyglądu zębów każdego pacjenta.

  Proces implantacji i integracji

  Proces implantacji rozpoczyna się od chirurgicznego wszczepienia tytanowej śruby w kość szczęki lub żuchwy.  Może to wymagać kilku wizyt u stomatologa czego przyczynami są te wymienione między innymi na https://demeter.com.pl/stomatologia/, a także ze względu na zapewnienie odpowiedniego czasu na gojenie się tkanki. Po zakończeniu procesu gojenia, następuje faza integracji, w której implant łączy się z kością, tworząc solidną podstawę dla korony. Integracja implantu z kością może zająć kilka miesięcy a zakończeniu procesu integracji, na implant mocowana jest trwała korona, która doskonale pasuje do naturalnego zgryzu pacjenta.

  Implanty stomatologiczne są indywidualnie dostosowywane do pacjenta, co oznacza, że są idealnym rozwiązaniem dla osób, które straciły zarówno pojedynczy ząb, jak i kilka zębów. Dzięki swojej trwałości i naturalnemu wyglądowi, implanty umożliwiają pacjentom powrót do pełnej funkcji zgryzu i odzyskanie pewności siebie.

  Zalety implantów stomatologicznych

  Jedną z głównych zalet implantów stomatologicznych jest ich trwałość. Implanty mogą przetrwać przez wiele lat a nawet dożywotnio, jeśli tylko odpowiednio się nimi zajmiemy W porównaniu do protez ruchomych, implanty są bardziej stabilne i nie wymagają codziennego usuwania i wkładania z ust. Implanty stomatologiczne mają również pozytywny wpływ na strukturę kości szczęki lub żuchwy. Poprzez stymulację kości, implanty pomagają utrzymać jej integralność i zapobiegają jej degeneracji. Jest to szczególnie ważne, ponieważ utrata zębów może prowadzić do zaniku kości, co wpływa na wygląd twarzy i funkcję zgryzu.

  Kolejną zaletą implantów stomatologicznych jest ich naturalny wygląd. Korony na implantach są projektowane tak, aby odpowiadały kształtowi, kolorowi i wielkości naturalnych zębów pacjenta. Dzięki temu są praktycznie niewidoczne.

  Przeciwwskazania i cena implantów dentystycznych

  Mimo że implanty stomatologiczne są skutecznym rozwiązaniem dla większości pacjentów, istnieją pewne przeciwwskazania. Należą do nich m.in.  specyficzne uszkodzenia kości szczeki, niektóre choroby ogólne i nieprawidłowe nawyki. Przed podjęciem decyzji o implantacji, konieczna jest ocena stanu zdrowia pacjenta przez lekarza stomatologa.

  Koszty związane z implantami stomatologicznymi mogą się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak liczba implantów, czy materiały używane do koron.

  Subskrybuj
  Powiadom o
  guest

  0 komentarzy
  Opinie inline
  Pokaż wszystkie komentarze
  0
  Chętnie poznam Twoją opinię, zostaw komentarz.x