Przejdź do treści

Depilator laserowy

  depilator laserowy

  W dobie kultu gładkiego ciała, usuwanie zbędnego owłosienia jest absolutną koniecznością. Kiedyś depilacja była domeną wyłącznie kobiet, dziś nie gardzą nią także mężczyźni. Poza względami estetycznymi, powodami dla których decydujemy się na coraz bardziej rozległą depilację ciała są względy estetyczne oraz wskazania lekarskie. Jako doskonały przykład tych ostatnich posłużyć może hirsutyzm, czyli nadmierne owłosienie typu męskiego, które dotyka kobiety cierpiące na zaburzenia hormonalne i objawia się obfitym owłosieniem w nietypowych dla kobiet lokalizacjach – na plecach, brzuchu, piersiach czy pośladkach. Jak skutecznie walczyć z niepożądanym owłosieniem ciała? Czy istnieją metody trwałego pozbycia się tego problemu?

  Nietrwałe metody usuwania owłosienia

  Powszechnie stosowane w domu metody usuwania owłosienia to m. in. golenie, depilacja woskiem czy pastą cukrową lub użycie depilatora elektrycznego. Metody te obarczone są podstawową wadą – są nieskuteczne w dłuższym przedziale czasowym, stąd konieczność częstego ich powtarzania. Jest to zabieg bardzo żmudny i czasochłonny, który z racji częstego wykonywania może naruszać naturalne ochronne bariery skóry i generować jej podrażnienia. Czy zatem takie metody są warte zachodu? Czy nie lepiej zdecydować się na metodę bezpieczną i trwałą, która raz na zawsze upora się ze zbędnym owłosieniem? Takie możliwości daje profesjonalna depilacja laserowa w gabinecie kosmetologicznym. A co z domową depilacją laserową, przy użyciu niewielkich urządzeń emitujących światło laserowe? Z pewnością taka metoda jest znacznie skuteczniejsza niż wymienione metody nietrwałego usuwania owłosienia. Czy jednak domowa depilacja jest równie efektowna co ta w gabinecie? Pora rozwiać wszelkie wątpliwości.

  Na czym polega depilacja laserowa?

  Istotą depilacji laserowej jest działanie na barwnik włosa (melaninę) światłem lasera o określonej długości fali. Na skutek generowania wysokiej temperatury podczas pochłaniania światła, dochodzi do zjawiska selektywnej fototermolizy, czyli termicznego uszkodzenia macierzy włosa i mieszka włosowego. Efektem jest trwałe obumarcie mieszka włosowego i brak możliwości odrastania włosków. Dlaczego zatem potrzebna jest seria kilku zabiegów? Gdyż laser działa jedynie na włoski w okresie wzrostu, a włosy na całym ciele nie rosną w sposób synchroniczny. Z tego faktu wynika konieczność powtórzenia zabiegu około kilku razy tak, aby potraktować światłem lasera wszystkie włosy w okresie wzrostu.

  Czym różni się depilator laserowy od zwykłego depilatora

  • zwykły depilator wyrywa włoski wraz z cebulkami. Zabieg jest skuteczny jednak bywa bolesny i nieprzyjemny. Trzeba go co kilka tygodni powtarzać
  • depilator laserowy wypala włoski. Zabieg nie jest tak bolesny i nie trzeba go często powtarzać. Zapewnia długotrwały efekt gładkiej skóry. Depilator laserowy będzie więc lepszym wyborem od tradycyjnego

  Zabieg depilacji laserowej z pewnością nie jest dedykowany osobom z jasnym owłosieniem oraz ciemną karnacją, gdyż wtedy zbyt mały jest kontrast między melaniną włosa i skóry i światło lasera nie jest pochłaniane w odpowiednim stopniu. Bardzo ważna jest zatem odpowiednia ocena fototypu skóry i kwalifikacja do zabiegu. Jak nie trudno się domyślić, nie przysporzy to problemy profesjonaliście, który poza własną wiedzą i doświadczeniem dysponuje laserami wyposażonymi w system analizy fototypu skóry.

  Domowa depilacja laserowa czy depilacja w salonie kosmetycznym

  Gabinety kosmetyczne i medycyny estetycznej dysponują wykwalifikowaną kadrą oraz doskonałej jakości sprzętem, którym można dowolnie sterować, indywidualnie dobierając moc lasera. Komputerowe systemy analizy typu skóry są gwarancją bezpieczeństwa zabiegu, zaś zaawansowane systemy chłodzące redukują bolesność zabiegu. Niestety zabiegi tego typu na dłuższą metę nie są tanie, więc warto znaleźć inną, równie dobrą alternatywę. Czy podobne możliwości daje domowy depilator laserowy?

  Depilator laserowy do domowego użytku najczęściej jest urządzeniem dobrej jakości, z kilkoma poziomami intensywności pracy lasera. Dzięki temu istnieje możliwość dopasowania mocy urządzenia do orientacyjnego typu skóry. Domowy depilator laserowy emituje światło pulsacyjne IPL, które jest uznawane za najskuteczniejsze w usuwaniu owłosienia. Bezprzewodowa technologia oraz szeroki ekran emitujący światło czynią zabieg szybkim i wygodnym, zaś korzystna cena stanowi o rosnącej popularności tego typu urządzeń i czyni z nich najlepszą alternatywę dla metod nietrwałych, a także kosztownej depilacji laserowej w salonie kosmetycznym. Zakupu urządzenia jest jednorazowy i zabieg można powtarzać wielokrotnie bez dodatkowych kosztów.

  Poniżej można zapoznać się z ofertą Rio Laser Hair Remover (obrazek przykładowy). Są to produkty najwyższej klasy wśród produktów do depilacji. Pozwalają trwale usunąć włoski, bez kosztownych wizyt w salonie piękności, co przełoży się na ogromne oszczędności. Więcej informacji oraz możliwość zakupu przez internet po kliknięciu w obrazek.

  RioDomowe depilatory laserowe Rio są dostępne w różnych wariantach konfiguracyjnych i cenowych. Stanowią najlepszą alternatywę dla zabiegów wykonywanych w salonie. Urządzenia te sprawią, że depilacja przestanie być problematycznym zabiegiem i będzie można wykonać ją w domu za ułamek ceny depilacji gabinetowej.
  Subskrybuj
  Powiadom o
  guest

  0 komentarzy
  Opinie inline
  Pokaż wszystkie komentarze
  0
  Chętnie poznam Twoją opinię, zostaw komentarz.x