Odchudzanie

Jak zrzucić brzuch

Aktualnie z problemem odstającego brzucha zmaga się wiele osób i choć większość chciałaby się go pozbyć, to niestety nie zawsze wiemy jak to zrobić. Wbrew pozorom sprawa nie jest przesadnie skomplikowana, wiec każdy może zmniejszyć obwód w pasie, ale trzeba po prostu się za to zabrać. Kluczem do sukcesu jest wiedza, motywacja i wytrwałość w dążeniu do celu. Zatem jak zrzucić brzuch i co musimy wiedzieć o całym procesie?

Jak zrzucić brzuch – kluczowe zasady

Biorąc się za zrzucanie brzucha musimy mieć świadomość, że nie da się miejscowo spalać tłuszczu. W związku z tym, niestety nie wystarczy katować się brzuszkami, aby brzuch stał się płaski. Z pewnością pomoże to wyrzeźbić mięśnie, ale i tak widoczne będą dopiero po pozbyciu się zbędnej tkanki tłuszczowej. Chcąc pozbyć się oponki z brzucha musimy się do tego po prostu przyłożyć i pamiętać o kilku zasadach. Jakich?

Dieta kluczem do zrzucenia brzucha

Nie jest tajemnicą, że najważniejszą kwestią jeśli chodzi o zrzucanie brzucha jest dieta. Mawia się nawet, że jest to aż 70% sukcesu, choć musimy pamiętać, że jest to jedynie umowny procent, który pokazuje jak ważny jest ten aspekt. Chcąc zrzucić zbędne kilogramy powinniśmy mieć deficyt kaloryczny, czyli spożywać mniej kalorii niż organizm potrzebuje.

Wprawdzie każdy może ułożyć taką dietę samodzielnie, ale nie jest to konieczne. Chcąc zrzucić brzuch bez bawienia się w jej układanie możemy skorzystać z firm, które zajmują się tym zawodowo. Jedną z nich jest Fabryka Siły, w której oprócz diety możemy otrzymać również indywidualny plan treningowy, jeśli tylko zechcemy.

Czasem wydawać się to może trudne, ale ułożenie diety odchudzającej nie jest aż tak skomplikowane, jeśli wiemy jak się za to zabrać. Nie obędzie się oczywiście bez liczenia kalorii, ale w dzisiejszych czasach jest to bardzo proste. Głównie za sprawą wielu aplikacji mobilnych, które to ułatwiają.

Aktywność fizyczna

Kolejnym krokiem, który potrafi znacznie podkręcić metabolizm jest oczywiście aktywność fizyczna i różnego rodzaju ćwiczenia. Oczywiście nie chodzi tylko o ćwiczenie brzucha, ale o trening całego ciała, który przyczyni się do większego wydatku energetycznego. Dzięki temu szybciej zrzucimy zbędne kilogramy, a odchudzanie będzie bardziej skuteczne.

Dla osób, które nie mają zbyt wiele wolnego czasu w ciągu dnia, a chciałyby dorzucić trochę aktywności, wartym polecenia rodzajem treningu może być tabata. Jest to plan treningowy, który nie zajmuje dużo czasu, ale jest bardzo intensywny. Co więcej, jest to typowy trening w domu bez sprzętu, więc nie musimy nawet chodzić na siłownię.

aerobiczna 6 weidera a6w

Trening całego ciała pozwoli znacznie podkręcić metabolizm, ale warto również zwrócić uwagę na ćwiczenia brzucha. Dzięki temu, nie tylko zyskamy płaski brzuch, ale również uwidocznimy mięśnie tzw. sześciopak. Treningiem, który pomoże wzmocnić i uwidocznić mięśnie, a który możemy wykonywać w domu jest np. Aerobiczna 6 Weidera. Jest to plan treningowy, który większość osób z pewnością zna, choćby z nazwy.

Część osób pewnie zadaje sobie pytanie czy ćwiczenia bez diety również dadzą oczekiwany efekt. Wprawdzie jest to możliwe, ale proces będzie zdecydowanie trudniejszy i wymagający więcej czasu. Chcąc zrzucić brzuch warto zrobić to dobrze, a nie „po najmniejszej linii oporu”. Dzięki temu efekt będzie lepszy i trwalszy.

Odpowiednia ilość wody

Chcąc zrzucić brzuch nie możemy również zapominać o piciu wody. Ilość spożywanych płynów powinna być uzależniona od naszej wagi, ilości spożywanych kalorii oraz oczywiście panującej temperatury. Przyjmuje się jednak, że mężczyźni powinni spożywać ok. 3 litry wody dziennie, a kobiety nieco ponad 2 litry.

Suplementy i spalacze tłuszczu

Ostatnia kwestia, które może pomóc zrzucić brzuch to różnego rodzaju suplementy oraz tabletki na odchudzanie. Musimy jednak pamiętać, że nie są to cudowne preparaty, które w magiczny sposób usuną oponkę bez jakiegokolwiek zaangażowania z naszej strony. Tego typu suplementy jedynie stanowią wsparcie i pomagają podkręcić metabolizm, a więc zwiększyć ilość wydatkowanej energii, ale nie zrzucą brzucha za nas. Takie preparaty pomogą osiągnąć efekt szybciej, ale bez odpowiedniej diety i aktywności to po prostu „wyrzucimy pieniądze w błoto”.

Czy można szybko zrzucić brzuch?

Wiele osób z pewnością zastanawia się jak szybko można zrzucić brzuch, zwłaszcza przed latem kiedy to zaczyna się sezon plażowy. Wszystko uzależnione jest od tego jak duży on jest i jak bardzo przyłożymy się do procesu, który ma na celu pozbycie się „oponki”. Teoretycznie moglibyśmy zrobić to stosunkowo szybko, ale nie jest to zalecane ze względów zdrowotnych. Przyjmuje się, że tempo utraty kilogramów nie powinno być większe niż 0,5-1 kg na tydzień. Druga sprawa, że im mniejszy brzuch tym trudniej jeszcze bardziej go wyszczuplić, gdyż ilość zgromadzonego pod nim tłuszczu jest już stosunkowo niewielka.

Podsumowanie

Zrzucanie brzucha jest procesem, który wymaga cierpliwości, motywacji i zaangażowania. Sprawa wcale nie jest taka trudna jak może się wydawać, ale jednak musimy dysponować pewną wiedzą i trzymać się tych kluczowych zasad. Warto też na stałe zmienić nawyki żywieniowe, a nie tylko „od czasu, do czasu” brać się za zrzucanie brzucha i układanie planu dietetycznego. Dzięki temu unikniemy efektu jo-jo i przede wszystkim będziemy zdrowsi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *