Przejdź do treści

Ocet jabłkowy – czy ma wpływ na odchudzanie?

  ocet jabłkowy

  Ocet jabłkowy od wieków był wykorzystywany w różnych kulturach ze względu na swoje prozdrowotne właściwości. W ostatnich latach jego popularność znacznie wzrosła jako potencjalny wspomagacz w procesie odchudzania. Wielu zwolenników diety opartej na occie jabłkowym uważa, że regularne spożywanie tego płynu może przynieść wiele korzyści dla zdrowia i pomóc w utracie zbędnych kilogramów. Czy faktycznie tak jest?

  Ocet jabłkowy – czym jest?

  Ocet jabłkowy jest produktem fermentacji cukrów zawartych w jabłkach, który wytwarza kwas octowy oraz inne związki biologicznie aktywne, takie jak kwas mlekowy, enzymy, pektyny i aminokwasy. Te składniki mogą wpływać na metabolizm organizmu, a ich spożywanie niesie za sobą również inne korzyści zdrowotne.

  Odchudzanie a ocet jabłkowy

  Właśnie tego rodzaju ocet jest produktem skutecznie wspomagającym redukcję masy ciała. Jest on szczególnie pomocny osobom z bardzo dużym apetytem – zjadającym zazwyczaj obfite posiłki. Nie potrzebują oni bowiem zażywania żadnych leków farmakologicznych (które zapobiegać będą łaknieniu), ale w zamian mogą wypić roztwór z octu jabłkowego i przegotowanej wody – a zadziała on w podobny sposób. Będzie on bowiem hamował chęć spożywania dużej ilości pokarmów na raz, zmniejszy też apetyt na fast-food’y czy słodycze.

  Jak stosować tego rodzaju ocet?

  Roztwór pomocny w odchudzaniu powinien składać się z jednej łyżki octu jabłkowego oraz szklanki przegotowanej wody. Dla zdrowia można go pić jeden raz dziennie – najlepiej rano. Dla redukcji masy ciała należy pić go trzy razy dziennie: pół godziny przed posiłkiem. Warto jednak zaznaczyć, że takim octem można także skrapiać sałatki, dodawać do sosów i mięs. Jeśli chodzi zaś o jego działanie, to pomaga on w odchudzaniu łagodnie i zdrowo, ale za to skutecznie. W trakcie jego stosowania można stracić nawet 2 kg tygodniowo (oczywiście przy odpowiedniej diecie). Dlaczego? Ponieważ jabłkowy ocet:

  • poprawia trawienie,
  • wspomaga trawienie białka,
  • pobudza pracę jelit,
  • przyspiesza przemianę materii,
  • oczyszcza organizm ze złogów,
  • aktywizuje naturalne mechanizmy, które uwalniają oraz spalają tłuszcz,
  • stabilizuje poziom cukru we krwi (a to właśnie jego skoki – wynikające z nieregularnie jadanych posiłków, jedzenia słodyczy i dań typu fast-food – powodują przemianę cukru w tkankę tłuszczową),
  • eliminuje apetyt na niezdrowe przekąski.

  Widać więc wyraźnie, że dzięki zdrowej diecie i systematycznym piciu roztworu z octu jabłkowego, można w zdrowy sposób uzyskać swoją naturalną masę ciała, a co za tym idzie – szczupłą sylwetkę.

  Subskrybuj
  Powiadom o
  guest

  0 komentarzy
  Opinie inline
  Pokaż wszystkie komentarze
  0
  Chętnie poznam Twoją opinię, zostaw komentarz.x