Przejdź do treści

Dieta 1000 kalorii – wszystko, co musisz wiedzieć

  Czym jest dieta 1000 kalorii i co możemy zyskać? Dieta 1000 kalorii jest dość częstym wyborem dla osób, które pragną szybko zrzucić zbędne kilogramy. Po jej zakończeniu możemy na wadze zobaczyć nawet 10 kilogramów mniej już w miesiąc. Dobrze opracowana dieta powinna dostarczać organizmowi niezbędnych składników odżywczych i energii. W tym artykule postaramy się wskazać, na co zwrócić szczególną uwagę przy stosowaniu tego typu kuracji odchudzającej i odpowiemy na pytanie, czy każdy może podjąć się takiego wyzwania.

  Na co zwrócić szczególną uwagę

  Jeśli decydujemy się na dietę 1000 kalorii musimy pamiętać o kilku bardzo ważnych kwestiach. Przede wszystkim kluczem do sukcesu jest systematyczność i ścisłe stosowanie się do zaleceń dietetyka. Zazwyczaj podczas takiej kuracji spożywa się 4-5 niewielkich posiłków dziennie.

  Najtrudniejszym wyzwaniem jest przestawienie się na tak niewielką ilość kalorii, zwłaszcza jeśli codziennie jedliśmy ich 3 lub nawet 4 razy więcej. Na początku wiele osób skarży się więc na uczucie głodu, które towarzyszy im przez cały dzień. Jest to jednak kwestia przyzwyczajeń naszego żołądka – przyjmując duże ilości pokarmu ten organ po prostu się rozciąga. Gdy zaczynamy jeść mniej, zostawiamy mu dużo „niezagospodarowanego” miejsca.

  Dieta 1000 kalorii to rozwiązanie radykalne, lecz bezpieczne, o ile będziemy pili dużo wody oraz dbali o różnorodność posiłków. Pamiętajmy, że nie można oszukiwać! Podjadanie, zwłaszcza słodyczy, nie wchodzi w grę. To właśnie przekąski są zazwyczaj odpowiedzialne za nasze problemy z wagą.

  Dla kogo dieta 1000 kalorii?

  Dieta 1000 kalorii jest przeznaczona dla osób, którym zależy na szybkim zrzuceniu niewielkiej nadwagi. Ci, którzy borykają się z bardzo dużą ilością kalorii powinni wybrać dietę o większym bilansie kalorycznym, ale dłuższym czasie trwania. Zawsze pamiętajmy, że nadwagi nabywanej przez lata nie da się pozbyć w ekspresowym tempie. Zwłaszcza jeśli dbamy o dobre samopoczucie. Dieta 1000 kalorii nie powinna być stosowana bardzo długo, ale warto z niej wynieść zdrowe nawyki żywieniowe, zwłaszcza te dotyczące systematyki posiłków oraz wyboru zdrowych i bogatych w substancje odżywcze produktów. Taka kuracja nie nadaje się także dla osób, którzy ciężko pracują fizycznie – ich zapotrzebowanie kaloryczne jest większe z uwagi na wysiłek, jaki wykonują.

  Podsumowanie

  Każda dieta wymagająca skrupulatnego liczenia kalorii jest uciążliwa, zwłaszcza jeśli do tej pory nie skupialiśmy się na ilości przyjmowanych kalorii. Dobrym rozwiązaniem jest zwrócenie się o opracowanie diety do dietetyka lub firmy zajmującej się zdrowym cateringiem (np. Lightdiet). Pamiętajmy o rozsądku w odchudzaniu – dieta 1000 kalorii w żadnym wypadku nie polega na głodzeniu się.

  Subskrybuj
  Powiadom o
  guest

  0 komentarzy
  Opinie inline
  Pokaż wszystkie komentarze
  0
  Chętnie poznam Twoją opinię, zostaw komentarz.x