Przejdź do treści

Odpowiednie nawodnienie organizmu dzięki dystrybutorowi wody w domu

  Czy zdarzyło ci się kiedyś pójść na badanie krwi i zapomnieć wcześniej wypić przynajmniej szklankę wody? Czy pamiętasz, jaki problem był z pobraniem krwi, która miała konsystencję śmietany?

  W ciele człowieka znajdują się naczynia włosowate. Doprowadzają one krew do komórek w mózgu, oczu, skóry. Wraz z krwią dociera do nich tlen i składniki odżywcze. Naczynia włosowate mają średnicę mniejszą niż igła do pobierania krwi. Jeżeli krew będzie za gęsta, nie dotrze do wszystkich komórek. Źle odżywione i niedotlenione będą funkcjonowały nieprawidłowo, co może objawiać się bólami głowy, trudnością w znalezieniu właściwych słów, pogorszeniem widzenia, zła kondycją skóry. Wypicie kilku szklanek wody powoduje, że krew ma gęstość mleka i z łatwością dotrze do najcieńszych naczyń krwionośnych.

  Czy każda woda zdrowia doda?

  Dorosły człowiek powinien pić około dwóch litrów wody dziennie. Przy kilkuosobowej rodzinie jest to już znacząca wartość. Czy wystarczy pić wodę z kranu? Woda w sieci wodociągowej jest badana, gdy opuszcza stację uzdatniania wody. Wówczas spełnia wszelkie normy i zaczyna swoją wędrówkę rurami. Może wypłukiwać z nich zanieczyszczenia, a gdy stoi w instalacji w upalny dzień wzrasta w niej liczba bakterii. Ważne jest nie tylko ile, ale i czego będziemy pić.

  Dostawa wody do domu lub firmy

  Problem dostępności zdrowej wody w domu można rozwiązać na dwa sposoby. Najpopularniejszym jest dystrybutor wody w domu. Ma on postać stojaka z kranikami. Na stojaku montowana jest butla z wodą gwarantowanej jakości i przeznaczoną do bezpośredniego spożycia. Może on stać praktycznie w dowolnym miejscu. Jedynym wymaganiem jest wymiana butli.

  Drugim rozwiązaniem są dystrybutory filtrujące. Potrzebują one podłączenia do sieci wodociągowej i energetycznej. Zaletą tych urządzeń jest to, że dostawa wody do domu czy biura odbywa się za pośrednictwem sieci wodociągowej. Woda nie jest magazynowana a pobierana, uzdatniana i dostępna do spożycia natychmiast po naciśnięciu przycisku. Rozwiązanie to można polecić także do firm.

  Czy tylko woda do picia?

  Czysta woda może być wykorzystywana do przyrządzania smacznych i zdrowych potraw oraz przetworów. Dzięki temu, że jest pozbawiona domieszek, nie będą one reagowały ze składnikami potraw, zmieniając ich walory smakowe.

  Jakość wody jest bardzo ważna w przypadku niemowląt i osób biorących leki. Woda czerpana ze studni czy wodociągu może zawierać szczątkowe ilości nawozów sztucznych spłukiwanych z deszczem z pól lub leków. Zawartość ta może być nieszkodliwa dla osoby dorosłej lub zdrowej. Niemowlęta, chorzy mogą reagować na zanieczyszczenia objawami trudnymi do zdiagnozowania.

  Dystrybutor wody w domu to nie tylko wygoda, ale również zdrowie osób korzystających z niego.

  Więcej o dystrybutorach wody na www.aquamo.com.pl

  Subskrybuj
  Powiadom o
  guest

  0 komentarzy
  Opinie inline
  Pokaż wszystkie komentarze
  0
  Chętnie poznam Twoją opinię, zostaw komentarz.x