Przejdź do treści

Czy picie wody wpływa na odchudzanie?

  picie wody

  Z pewnością każdy zdaje sobie sprawę jak ważna jest woda w życiu każdego człowieka. Jest ona nie tylko niezbędna do prawidłowego funkcjonowania, ale również stanowi ok. 60% masy dorosłego człowieka. Co więcej, picie wody ma również bardzo korzystny wpływ na odchudzanie. W jaki sposób pomaga i ile powinniśmy jej pić?

  Picie wody a spożywane kalorie

  Zacznijmy od tego, że zwykła woda bez dodatków nie ma żadnych kalorii, więc siłą rzeczy jest zdecydowanie najlepszym wyborem podczas odchudzania. Co więcej, z reguły osoby nawadniające regularnie organizm rzadziej podjadają między posiłkami. Dodatkowo, jeśli zamienimy wszystkie słodzone napoje, które spożywamy w ciągu dnia na wodę, to w łatwy sposób wyeliminujemy zbędne kalorie.

  Warto dodać, że picie wody również spala kalorie. Wprawdzie niewiele, bo średnio raptem kilkanaście kalorii, ale w dłuższej perspektywie czasu, gdyby wszystko policzyć to może w ciągu roku wyjść nawet kilka kilogramów mniej na wadze. Co ważne, chodzi o picie zimnej wody, gdyż energia wykorzystywana jest do podgrzania jej do temperatury ciała.

  Czy samo picie wody wystarczy, aby schudnąć?

  Odpowiednie nawodnienie to kluczowa sprawa, jeśli chodzi o odchudzanie, ale nie wystarczy, aby zrzucić zbędne kilogramy. Kluczową kwestią, jeśli chodzi o zrzucanie wagi jest oczywiście odpowiednia dieta, o ujemnym bilansie kalorycznym. Na dobrą sprawę ułożenie takiej diety nie jest przesadnie skomplikowane i każdy powinien sobie z tym poradzić. Wystarczy wiedzieć jakimi zasadami się kierować i najlepiej unikać „śmieciowego jedzenia’ i słodyczy.

  Rzecz jasna, mimo tego, że w internecie znajdziemy wiele informacji na temat układania diety, to nie każdy ma chęć tego pilnować. W takich sytuacjach pomocna może okazać się dieta na odchudzanie ułożona przez specjalistów, którzy się tym zajmują. Jedną z firm, która świadczy takie właśnie usługi jest Fabryka Siły i co więcej, poza dietą oferuje również plany treningowe (także domowe). Oczywiście jedynie opcjonalnie.

  Ile dziennie pić wody?

  Picie wody jest bardzo istotne, jeśli chodzi o utrzymanie na prawidłowym poziomie przemiany materii, ale nie możemy również przesadzać. Zarówno zbyt małe ilości wody, jak i zbyt duże z pewnością negatywnie odbiją się na zdrowiu. Wlewanie w siebie dużych ilości wody zdecydowanie nie jest dobrym pomysłem.

  Według Instytutu Medycyny, mężczyźni powinni wypijać ok. 3 litrów płynów dziennie, a kobiety trochę ponad 2 litry. Oczywiście sytuacja wygląda zupełnie inaczej, jeśli na zewnątrz panuje wysoka temperatura lub, gdy trenujemy. Wtedy ilość wypijanej wody powinna być jeszcze większa. Podobnie ma się sprawa, jeśli mamy wymioty, biegunkę lub gorączkę.

  Podsumowanie

  Nie ulega wątpliwości, że picie wody jest bardzo ważne, nie tylko w procesie odchudzania, ale również dla ogólnego zdrowia. Woda stanowi bowiem bardzo ważny składnik odżywczy dla wszystkich komórek organizmu oraz jest jednym z kluczowych materiałów budulcowych. Odgrywa główną rolę w procesie regulowania wewnętrznej temperatury ciała, ale jej zadaniem jest również transport oraz metabolizowanie węglowodanów oraz białek. Co więcej, oczyszcza organizm i pomaga pozbywać się toksyn z organizmu.

  Subskrybuj
  Powiadom o
  guest

  0 komentarzy
  Opinie inline
  Pokaż wszystkie komentarze
  0
  Chętnie poznam Twoją opinię, zostaw komentarz.x