Przejdź do treści

Dobroczynne działanie czystka na zdrowie i odchudzanie

  czystek

  Powrót do naturalnych metod wspomagających zdrowie organizmu każe przyjrzeć się różnym preparatom ziołowym, ponieważ może okazać się, że leki z natury, które najczęściej występują pod postacią suplementów diety mogą mieć dobroczynne działanie, nie powodując jednocześnie niepożądanych skutków ubocznych. Jednym z takich naturalnych leków jest czystek. Ta roślina posiada sporo cennych właściwości, dlatego jest coraz bardziej powszechnie stosowana.

  cistus plusCistus plus jest wysokiej jakości wyciągiem z czystka, który zyskał dużą popularność na całym świecie. Szybko wzmacnia, regeneruje oraz podnosi odporność. Oprócz wyciągu z czystka inne składniki o udowodnionej skuteczności.

  Skąd pochodzi czystek i w jakiej postaci może być spożywany?

  Ta roślina pochodzi z basenu Morza Śródziemnego, gdzie rośnie w stanie dzikim, w Polsce od kiedy stała się popularnym panaceum na wiele dolegliwości zaczęła być uprawiana. Jest ogólnie dostępna w postaci herbatek, suszu oraz wyciągów, a jej działanie zależy od sposobu spożywania.

  Czy czystek posiada właściwości odchudzające?

  Oczywiście tak, jednak najczęściej osoby spożywające czystek w postaci herbatki nie są zadowolone z efektów, ponieważ utrata wagi nie następuje. Aby odchudzanie przy pomocy czystka było maksymalnie skuteczne, należy pamiętać o tym, że trzeba go przyjmować w postaci wyciągu z tej rośliny, w którym znajduje się znacznie więcej substancji aktywnych niż w suszu bądź herbacie. Dzięki zastosowaniu wyciągu z czystka odchudzanie przyniesie w krótkim czasie bardzo dobre efekty kuracji. Dodatkowym atutem wyciągu z tej rośliny jest intensywna detoksykacja, która możliwa jest dzięki zawartości w niej substancji o działaniu oczyszczającym, przyspieszającym przemianę materii, a także wspierającym organizm w walce ze szkodliwym cholesterolem typu LDL.

  Czystek jest źródłem wielu czynników leczniczych

  Napary oraz wyciągi z czystka wykazują bardzo pożyteczne dla organizmu właściwości, które działają dobroczynnie na wspomaganie w walce z wieloma chorobami, a także doskonale sprawdzają się w ich profilaktyce. Zawarte w roślinie duże ilości polifenoli mają zbawienny wpływ na profilaktykę antyrakową, a także przyczyniają się do ochrony układu krążenia. Czystek wykazuje właściwości przeciwgrzybicze, przeciwwirusowe oraz przeciwbakteryjne. Ciekawostką może być fakt, że badania naukowe potwierdziły również skuteczne działanie wyciągów z rośliny na hamowanie rozwoju boreliozy, a także zastosowanie w leczeniu cukrzycy. Czystek może być również stosowany jako łagodny środek przeciwbólowy.

  Subskrybuj
  Powiadom o
  guest

  0 komentarzy
  Opinie inline
  Pokaż wszystkie komentarze
  0
  Chętnie poznam Twoją opinię, zostaw komentarz.x