Przejdź do treści

Fitatu – opinie o aplikacji | czy warto kupić premium?

  fitatu

  Układanie diety wbrew pozorom nie jest specjalnie skomplikowane, choć liczenie kalorii z każdego produktu może być czasochłonne, a w niektórych przypadkach nawet skomplikowane. Na szczęście w dzisiejszych czasach, gdy mamy dostęp do internetu oraz wielu ciekawych aplikacji, takie układanie diety robi się zdecydowanie prostsze. Jedną z ciekawszych propozycji, jeśli chodzi o liczenie kalorii bez wątpienia jest Fitatu. Jak korzystać z aplikacji, jakie ma opinie i co warto o niej wiedzieć?

  Jak działa aplikacja Fitatu

  fitatu aplikacja

  Fitatu to świetna aplikacja, która znacznie ułatwia liczenie kalorii i układanie diety. Wprawdzie możemy robić to nawet na kartce papieru, czy w arkuszu kalkulacyjnym, ale po co sobie utrudniać, jeśli do dyspozycji mamy takie narzędzia?

  W aplikacji wystarczy, że wybierzemy spośród ogromnej bazy produktów te, które spożyliśmy. Możemy też po prostu zeskanować kod QR produktu, aby automatycznie dodać go do aplikacji. W ten sposób możemy planować całe posiłki, a aplikacja automatycznie podliczy wszystkie mikro i makroelementy (białko, tłuszcze, węglowodany). W ten sposób łatwo sprawdzimy ile znajdziemy ich w danym posiłku, w całym dniu, a nawet tygodniu.

  Oczywiście aplikacja oferuje również dodatkowe możliwości, więc na liczeniu kalorii jej funkcjonalność się nie kończy.

  Jak ułożyć sobie jadłospis

  Aplikacja Fitatu wprawdzie pomoże w ułożeniu diety, ale nie zrobi tego za nas. Dlatego wyliczenie zapotrzebowania oraz komponowanie posiłków to już nasze zadanie. Oczywiście każdy może zrobić to samodzielnie, bazując na informacjach dostępnych w internecie, ale nie każdy ma na to chęci i czas. W takich sytuacjach warto pokusić się o zakup indywidualnego planu dietetycznego, który zostanie ułożony przez specjalistów.

  Jeśli zależy nam poprawie sylwetki, to warto rozważyć zakup nie tylko gotowego planu dietetycznego, ale również treningowego, aby zmaksymalizować efekty oraz zaoszczędzić czas. Decydując się na takie rozwiązanie mamy pewność, że dieta zostanie ułożona prawidłowo, a my nie będziemy musieli zastanawiać się co przyrządzić jako następne danie.

  Dodatkowe funkcje Fitatu niewymagające premium

  • przepisy – jeśli zbraknie nam pomysłu na kolejne danie, zawsze możemy poszukać inspiracji w aplikacji Fitatu. Przy każdej potrawie znajdziemy informacje odnośnie ilości kalorii, które zawiera, wymaganych składnikach oraz sposobie jej przygotowania,
  • synchronizację z aplikacjami sportowymi – w ten sposób aplikacja uwzględni również spalone kalorie, więc utrzymanie odpowiedniego bilansu będzie zdecydowanie łatwiejsze,
  • bazę popularnych ćwiczeń – naprawdę spora lista różnych ćwiczeń, wraz z informacją o ilości kalorii, które spalimy wykonując je,
  • pomiary ciała – robiąc regularne pomiary możemy w łatwiejszy sposób monitorować postępy. Poza danymi z konkretnego dnia, postępy zobaczymy również na przejrzystym wykresie.

  Jak korzystać z aplikacji Fitatu

  Aplikacja Fitatu dostępna jest w Google Play, App Store oraz AppGallery. Po jej pobraniu musimy założyć konto, aby móc w pełni z niej korzystać. Warto tutaj zauważyć, że możemy wykupić od razu subskrypcję, choć nie jest ona wymagana (o tym co daje za chwilę), gdyż aplikacja dostępna jest również w wersji darmowej.

  Po pobraniu aplikacji i założeniu konta przychodzi czas na ustawienie profilu oraz celu. W tym celu wchodzimy w „Więcej”, a następnie „Ustawienia”. Tam wprowadzamy wszelkie niezbędne informacje takie jak: płeć, wiek, wzrost, czy choćby cel. Warto tutaj zwrócić uwagę, że możemy skorzystać z danych wygenerowanych przez aplikację lub wpisać własne zapotrzebowanie kaloryczne. W przypadku tej pierwszej opcji musimy wybrać jedynie rodzaj naszej aktywności, choć wiadomo jak to z kalkulatorami kalorii bywa – nie zawsze są dokładne. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest samodzielne wyliczenie, obserwacja własnego organizmu i ewentualne modyfikacje.

  Po wszystkim pozostaje nam już tylko dodawać kolejne posiłki i obserwować, czy ilość spożytych kalorii w ciągu dnia pokryje się z naszym zapotrzebowaniem.

  Inne aplikacje warte zainteresowania

  Apka Fitatu bardzo dobrze spełnia swoją rolę, jeśli chodzi o liczenie kalorii, ale chcąc zrzucić brzuch warto zainteresować się również innymi. Te mogą nas wspomóc w innych aspektach np. decydując się na bieganie, warto zainteresować się aplikacjami do biegania. Znajdziemy w nich bowiem informacje o spalonych kaloriach, przebytym dystansie, czasie itp. Takie dane nie tylko pomagają w kontrolowaniu treningu cardio, ale także stanowią dodatkową motywację, jeśli bierzemy się za pobijanie własnych rekordów (lub znajomych).

  Z kolei decydując się na wizyty w siłowni, warto pokusić się o aplikację, w której znajdziemy wszystkie ćwiczenia wraz prawidłową techniką ich wykonania oraz filmikami instruktażowymi. Taką ma np. Fabryka Siły, która poza rozbudowaną aplikacją oferuje plany dietetyczne oraz treningowe.

  Czy można korzystać z Fitatu za darmo?

  Łatwo zauważyć, że aplikacja Fitatu oferuje miesięczną lub roczną subskrypcję w atrakcyjnej cenie, choć nie jest ona konieczna. Wprawdzie warto ją rozważyć, gdyż aplikacja naprawdę świetnie spełnia swoją rolę, ale równie dobrze możemy korzystać z niej zupełnie za darmo. Oczywiście decydując się na to musimy liczyć się z pewnymi ograniczeniami oraz brakiem dostępu do niektórych funkcji, ale nie jest to zbyt duże utrudnienie.

  Po wykupieniu subskrypcji nasze konto zyskuje status premium i oferuje dodatkowe funkcje.

  Co daje Fitatu premium

  • wyszukiwanie potraw po dostępnych składnikach,
  • notatki dotyczące stanu zdrowia i samopoczucia po jedzeniu,
  • dane o węglowodanach netto w sumie WW i WTB i cholesterolu,
  • dostęp do wszystkich przepisów,
  • synchronizacja z większą ilością aplikacji,
  • śledzenie spożycia wody,
  • lista zakupów na podstawie jadłospisu,
  • aplikacja dostępna z poziomu komputera,
  • filtrowanie wyników wyszukiwania,
  • eksport danych do dowolnego programu (np. WhatsApp),
  • różne cele na dni treningowe i nietreningowe,
  • godziny posiłków wraz z opcją przypomnień,
  • raport produktów dostarczających daną wartość odżywczą np. białko, witamina D itp.
  • podsumowanie dla dowolnego okresu,
  • brak reklam,
  • dedykowany design.

  Jak widać zakup konta premium oferuje wiele dodatkowych funkcji, ale nie są one niezbędne. Równie dobrze możemy korzystać z aplikacji za darmo i w dalszym ciągu łatwo kontrolować ilość spożywanych kalorii.

  Czy warto kupić premium? – opinie o aplikacji

  Aplikacja Fitatu sprawdza się idealnie, jeśli potrzebujemy narzędzia do łatwego liczenia kalorii i układania jadłospisu na kolejne dni. Na jej temat znajdziemy wiele pozytywnych opinii i na dobrą sprawę ciężko jest się do czegoś przyczepić. Jest stale rozbudowywana i możemy korzystać z niej nawet zupełnie za darmo. Jest to spora zaleta dla osób, które nie chcą lub nie mogą wydawać pieniędzy na dodatkowe aplikacje. Jednak ilość dodatkowych funkcji i niezbyt wygórowana cena za roczną subskrypcję sprawia, że zdecydowanie warto się poważnie zastanowić nad zakupem. Z apką osiągnięcie upragnionego celu z pewnością będzie znacznie łatwiejsze.

  Zostawcie swoją opinię na temat aplikacji w komentarzu!

  Subskrybuj
  Powiadom o
  guest

  0 komentarzy
  Opinie inline
  Pokaż wszystkie komentarze
  0
  Chętnie poznam Twoją opinię, zostaw komentarz.x