Przejdź do treści

Jak działają spalacze tłuszczu?

  spalacze tłuszczu

  Proces chudnięcia nie jest łatwy, wymaga samozaparcia, dyscypliny i ogromnej pracy. Czasami jednak najlepsza dieta i regularne ćwiczenia fizyczne nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Co robić w takich sytuacjach? Pomocny może okazać się spalacz tłuszczu, specjalny suplement, który przyspiesza redukcję tkanki tłuszczowej. Należy jednak pamiętać, że bez diety i ćwiczeń, żaden, nawet najbardziej skuteczny spalacz nie zredukuje nadmiaru wagi. Jak działają reduktory tłuszczu?

  Przyspieszenie metabolizmu

  Głównym zadaniem, jakie ma spełnić spalacz tłuszczu jest termogeneza, czyli przyspieszenie przemiany materii i zwiększenie wydatku energetycznego. Przyspieszenie metabolizmu dzięki suplementem diety możliwe jest o od ośmiu, do piętnastu procent. Pozwala na dodatkowe spalenie kilkuset kalorii.

  Aktywizacja komórek tłuszowych

  Drugim, niezwykle ważnym zadaniem, jakie spełnia spalacz tłuszczu, jest pobudzenie komórek tłuszczowych do pracy. Zjawisko to określa się mianem lipolizy. Polega ono na stymulacji organizmu do czerpania energii z zapasów tłuszczowych, które budują nadmiar ciała. Dzięki temu, ćwiczenia przyczyniają się do bezpośredniego redukowania komórek tłuszczowych.

  Tłuszcz to nie wszystko

  Za niedoskonałości sylwetki odpowiedzialne są nie tylko komórki tłuszczowe, ale także nadmiar zgromadzonych płynów. Spalacz tłuszczu uruchamia proces ich wydalania, przyczyniając się tym samym do redukcji sylwetki.

  Kontrola głodu i pobudzenie

  Kolejnym istotnym elementem, jaki spełniają redutkory tłuszczu, jest usuwanie poczucia głodu, co pozwala na podtrzymanie właściwych nawyków żywieniowych, niepodjadanie i niedostarczenie nadmiaru zbędnych kalorii. Jest to możliwe dzięki zawartemu w preparatach błonnikowi, który w wysokim stopniu syci, a nie przyczynia się do zwiększania wagi. Spalacze tłuszczu pobudzają także organizm do działania, dostarczając dużą dawkę energii. Dzięki temu, ćwiczenia fizyczne stają się łatwiejsze do wykonania, a ich efekty o wiele bardziej wydajne.

  Z czego składają się spalacze tłuszczu?

  Spalacze tłuszczu składają się z naturalnych składników. Zazwyczaj ich główną bazę stanowi kofeina i wyciąg z zielonej herbaty. Odpowiadają one za przyspieszenie metabolizmu, pobudzenie oraz uruchomienia poboru energii z tkanki tłuszczowej. Mniszek lekarski i pokrzywa pomagają z kolei w usuwaniu płynów. Są to główne składniki większości spalaczy. Są one dodatkowo wspierane innymi substancjami w zależności od konkretnego produktu.

  Subskrybuj
  Powiadom o
  guest

  0 komentarzy
  Opinie inline
  Pokaż wszystkie komentarze
  0
  Chętnie poznam Twoją opinię, zostaw komentarz.x