Przejdź do treści

Zdrowa woda w domu – jak o to zadbać?

  Nikt nie ma wątpliwości, że zdrowa woda to czysta woda. Nie chodzi tutaj o zanieczyszczoną wodę w rzekach i jeziorach. Nawet idealnie czystą na pierwszy rzut oka wodę, która płynie z kranów, warto odpowiednio przygotować do picia. W związku z tym warto ją oczyścić. Najlepszym sposobem jest używanie filtrów do wody. Można wybrać różne rodzaje rozwiązań, które pozwolą na cieszenie się zdrową wodą.

  Filtry przepływowe

  Filtry przepływowe uchodzą za najbardziej skuteczny i wygodny sposób na oczyszczanie wody. Wynika to głównie z faktu, że są zamontowane u źródła poboru wody, czyli przy kranie. W związku z tym nie są potrzebne inne akcesoria filtrujące, aby uzyskać czystą wodę bezpośrednio z kranu[NP1] . Różne filtry mają różne właściwości, oto one:

  – filtr węglowy — poprawia smak, zabarwienie, zapach wody;

  – filtr żywiczny — chroni sprzęt AGD przed kamieniem;

  – filtr polipropylenowy — eliminuje zanieczyszczenia mechaniczne, np. piasek i rdzę;

  – filtr azotanowy — idealny do domów z własnym ujęciem, które zagrożone jest zanieczyszczeniem przez azotany z okolicznych pół i szamb;

  Jak widać, filtry przypływowe dają cały wachlarz możliwości ochrony wody przed zanieczyszczeniami. Przy okazji zdrowa woda jest wykorzystywana bezpośrednio do gotowania potraw. Nie trzeba się martwić o konieczność kolejnego jej filtrowania.

  Dzbanki filtrujące

  Dzbanki filtrujące sprawdzą się w każdym domu. Pozwalają one na oczyszczenie wody z chloru oraz innych substancji powodujących zanieczyszczenia i wpływających niekorzystnie na jej jakość, np. metali ciężkich. W dodatku są świetnym rozwiązaniem w przypadku, gdy mieszka się w lokalu wynajmowanym. Wówczas często nie można zamontować na stałe takich rozwiązań jak filtry przepływowe. W tym przypadku dzbanek filtrujący sprawdzi się doskonale.

  Butelki filtrujące

  Butelki filtrujące to świetny sposób na czystą wodę wszędzie, gdzie tylko jest to potrzebne. W taką butelkę można wyposażyć dziecko do szkoły i w przypadku, gdy zabraknie mu picia, bez obaw może ono uzupełnić butelkę wodą ze szkolnego kranu. Podobnie jest w przypadku dorosłych, którzy podróżują. Nie zawsze jest miejsce, gdzie można kupić butelkę wody mineralnej. Zazwyczaj łatwiej jest o zwykły kran. Jednak taka woda z nieznajomego źródła nie zawsze wzbudza nasze zaufanie. Butelka filtrująca sprawi, że używanie takiej wody będzie o wiele bezpieczniejsze. Warto dodać, że butelki do filtracji kranówki są bardzo wygodne i praktyczne, a w dodatku wyglądają bardzo oryginalnie i estetycznie.

  Tego typu sprzęt filtrujący znaleźć można na stronie https://dafi.pl

  Subskrybuj
  Powiadom o
  guest

  0 komentarzy
  Opinie inline
  Pokaż wszystkie komentarze
  0
  Chętnie poznam Twoją opinię, zostaw komentarz.x