Przejdź do treści

Jak pozbyć się oponki z brzucha i boczków

  jak pozbyć się oponki na brzuchu

  Z problemem odstającego brzucha zmaga się obecnie wiele osób, ale jest to problem, który można wyeliminować, choć wymaga to pewnych wyrzeczeń i pracy. Zanim jednak przejdziemy do działania warto zorientować się co jest przyczyną powstawania oponki na brzuchu i boczków, aby skutecznie się jej pozbyć. Wprawdzie większość osób chciałoby się jej pozbyć jak najszybciej, ale niestety z reguły tydzień nie wystarczy na spektakularne efekty.

  Przyczyny powstawania oponki na brzuchu i boczków

  Powodem pojawienia się oponki na brzuchu najczęściej jest:

  • tłuszcz trzewny – jest to najczęstsza przyczyna odstającego brzucha, która dodatkowo jest bardzo niebezpieczna dla zdrowia, gdyż obciąża narządy wewnętrzne,
  • tłuszcz podskórny – jest to rodzaj tłuszczu, który odkłada się w dolnej części brzucha i najtrudniej jest się go pozbyć,
  • wzdęcia – nadmierna ilość gazów, która zbiera się jelitach powoduje, że brzuch robi się nadęty. Jest to efekt niewłaściwej diety.

  Skoro znamy już przyczyny powstawania oponki na brzuchu, to czas przejść do sposobów na pozbycie się jej.

  Jak pozbyć się oponki z brzucha spowodowanej tłuszczem

  Wysoki poziom tkanki tłuszczowej jest najczęstszą przyczyną powstawania oponki na brzuchu, więc od tego zaczniemy. Musimy jednak od razu zdać sobie sprawę, że do osiągnięcia zadowalających efektów potrzeba czasu, więc tydzień z pewnością nie wystarczy.

  Kluczem do pozbycia się oponki z brzucha jest odpowiednia dieta, która powinna charakteryzować się deficytem kalorycznym oraz odpowiednio skomponowanymi posiłkami. Powinny one być dobrane nie tylko pod względem kaloryczności, ale również składników odżywczych, a nawet mikro i makroelementów. Oczywiście ułożyć dietę odchudzającą możemy samodzielnie, ale czasem warto skorzystać z planów dietetycznych. Mowa rzecz jasna o tych indywidualnych (np. z Fabryki Siły), a nie gotowcach z internetu, które nie w każdym przypadku się sprawdzą.

  Dieta to klucz do sukcesu, ale chcąc pozbyć się oponki z brzucha warto włączyć do tego również regularne treningi. Tutaj panuje błędne przekonanie, że wystarczy robić ćwiczenia angażujące brzuch i oponka wraz z boczkami sama zniknie. Tak to niestety nie działa. Oczywiście warto je robić, gdyż w ten sposób jedynie rozbudujemy mięśnie brzucha, ale dalej będą one ukryte pod warstwą tłuszczu. Dlatego najlepsze, jeśli chcemy zrzucić brzuch będą różnego rodzaju ćwiczenia aerobowe, jazda na rowerze, tabata itp. Dzięki temu nie tylko usprawnimy swój układ krążenia, ale również przyspieszymy proces spalania tkanki tłuszczowej, która sprawia, że brzuch tak odstaje. Co najważniejsze, wcale nie potrzebujemy do tego siłowni, gdyż możliwy jest nawet trening w domu bez sprzętu.

  Jak pozbyć się oponki z brzucha spowodowanej wzdęciami

  Kolejną przyczyną wystającego brzucha są wzdęcia, których powodem jest nadmierna ilość gazów powstających podczas trawienia. Tutaj ponownie powracamy do tematu żywienia, gdyż powoduje to zła dieta, a dokładnie spożywanie produktów wysokoprzetworzonych, tłustych oraz zawierających w sobie duże ilości cukrów prostych. Czasem jednak wzdęcia może powodować również zjadanie dużych ilości owoców, pszennego pieczywa oraz innych produktów, które mogą je powodować. Nie możemy również zapominać o napojach gazowanych, które zawierają w sobie dwutlenek węgla powodujący ten sam efekt. Dlatego chcąc pozbyć się oponki z brzucha warto całkowicie z nich zrezygnować.

  Rzecz jasna musimy mieć na uwadze również wszelkie nietolerancje pokarmowe, ale to już jest kwestia indywidualna.

  Co najbardziej tuczy brzuch

  Do tycia na brzuchu najbardziej przyczyniają się niezdrowe nawyki żywieniowe, w szczególności spożywanie zbyt dużej ilości przetworzonej żywności, fast foodów, słodyczy, tłustych i smażonych potraw oraz nadmierne alkoholu w dużych ilościach. Również brak aktywności fizycznej i siedzący tryb życia mogą przyczynić się do odkładania się tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha.

  Czy da się to zrobić w tydzień?

  Wiele osób marzy o tym, aby zrzucić brzuch w tydzień, albo nawet jeszcze szybciej. Niestety pozbywanie się oponki wcale nie jest procesem prostym i wymaga cierpliwości. Dlatego warto pomyśleć o tym dużo wcześniej, a nie dopiero, gdy nadejdzie lato. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest zdrowe odżywianie i regularne treningi przez cały rok, ale nie każdy ma na to wystarczające chęci.

  Subskrybuj
  Powiadom o
  guest

  0 komentarzy
  Opinie inline
  Pokaż wszystkie komentarze
  0
  Chętnie poznam Twoją opinię, zostaw komentarz.x