Przejdź do treści

Olej kokosowy – skuteczna broń przeciwko tkance tłuszczowej

  olej kokosowy

  Charakterystyczne, ciemnobrązowe orzechy kokosowe, to coś więcej, aniżeli ozdoba zdjęć i pocztówek z krajów powszechnie uważanych za egzotyczne. To również cenny „magazyn” składników odżywczych, mogących nam pomóc w walce z wieloma chorobami a zwłaszcza z nadwagą.

  Olej kokosowy – źródło zdrowia dla każdego

  Choroba Crohna, zmiany skórne, użądlenia, ukąszenia a nawet infekcje wirusowe – to lista schorzeń, z którymi doskonale „radzi sobie” olej kokosowy. Jest on pozyskiwany z orzechów palmy kokosowej, które – na szczęście – można łatwo transportować do Polski, przetwarzając je tym samym na miejscu. Mieszkańcy obszarów egzotycznych, już od dawna doceniali niezwykłe właściwości tego produktu. Europejczycy odkryli je stosunkowo niedawno, co nie przeszkodziło im wykorzystać go w wielu substancjach o charakterze medycznym.

  Olej kokosowy a odchudzanie

  Kolejną, chyba zresztą najważniejszą, właściwością oleju kokosowego, jest jego działanie odchudzające. Jego łańcuchy tłuszczowe są stosunkowo krótkie, dzięki czemu od razu trafiają one do komórek, nie odkładając się w tkance tłuszczowej. Wzrost ilości uzyskanej w ten sposób energii, przedkłada się też na pobudzenie metabolizmu. W ten sposób, tkanka tłuszczowa jest spalana jeszcze szybciej, co oczywiście przyspiesza proces utraty wagi.

  Potrawy przyrządzane z wykorzystaniem oleju kokosowego, są bardzo sycące. W ten sposób, znacznie zmniejszają one apetyt, co również wpływa na redukcję tkanki tłuszczowej. Wchłanianie oleju kokosowego, pozwala również oczyścić organizm z różnych toksyn i innych, szkodliwych produktów przemiany materii.

  Co zawiera olej kokosowy?

  Olej z palmy kokosowej, jest istną „bombą odżywczą”. Naukowcy odkryli w nim kilka witamin (E,B,C) a także mnóstwo minerałów (Ca, Ze,Mg, Na, Zn, K, P) i aminokwasów. Dzięki temu idealnie sprawdza się on w przypadku osób, stawiających na codzienny, intensywny wysiłek fizyczny.

  Ciekawostki

  Oprócz wyżej wymienionych makro i mikroelementów, w oleju z kokosa można również znaleźć… kwas laurynowy. Ma on ogromne znaczenie w kontekście utrzymania odporności organizmu na określonym poziomie. Oprócz niego, istotnym składnikiem oleju są też kwasy mirystynowy, palmitynowy, sterynowy, oraz kaprylowy, które działają przeciwzapalnie i chronią organizm przed powstawaniem nowotworów i infekcji.

  Podsumowanie

  Odchudzanie to proces, w którym bezwzględnie należy postawić na olej z palmy kokosowej. Mimo to, również i osoby bez nadwagi, znajdą w nim prawdziwą skarbnicę zdrowia. Może więc warto skorzystać z jego dobroczynnych właściwości?

  Subskrybuj
  Powiadom o
  guest

  0 komentarzy
  Opinie inline
  Pokaż wszystkie komentarze
  0
  Chętnie poznam Twoją opinię, zostaw komentarz.x