Przejdź do treści

Najlepsze wyciskarki wolnoobrotowe do owoców

  Jeśli cenimy zdrową dietę i aktywny tryb życia, powinniśmy wypijać co najmniej jedną szklankę świeżego soku owocowego lub owocowo – warzywnego w ciągu doby.

  Organizm potrzebuje naturalnie obecnych w owocach i warzywach witamin i minerałów, które w świeżej postaci są najlepiej przyswajalne. Jeśli mamy do wyboru witaminy w kapsułkach lub szklankę świeżego soku, wybór jest prosty. Soki, kupowane w sklepach nie należą do tanich, dlatego warto zainwestować w sprzęt, dzięki któremu samodzielnie wykonamy soki, których składniki dobierzemy według własnych preferencji.

  Czym różnią się, dostępne na rynku wyciskarki wolnoobrotowe?

  Dostępne urządzenia, posiadające wolnoobrotowy silnik, wprawiający w ruch spirale, zgniatającą owoce i warzywa, różnią się przede wszystkim mocą. Jeśli lubimy soki z owoców lub warzyw twardych, posiadających pestki, najlepiej wybrać wyciskarkę z silnikiem powyżej 200 W. Modele słabsze mocą nadają się do wyciskania soku z miękkich warzyw i owoców. Wyciskarki wolnoobrotowe do owoców marki Hurom różnią się również rodzajem mechanizmu. Modele, wyposażone w wał jednoślimakowy pracują poprzez zgniatanie owocu. Wyciskarki z wałem dwuślimakowym są wydajniejsze, rozgniatając dwa owoce o siebie. Doskonałym wyborem są wyciskarki wolnoobrotowe, które posiadają kilka sitek do zastosowania według preferencji użytkownika. Sitka o dużych oczkach odpowiednie są do przygotowania soku z miąższem lub z kawałkami owoców, zastosowanie sitek o małych otworach gwarantuje mniej gęsty, aksamitny sok.

  Design ma znaczenie

  Wyciskarki wolnoobrotowe do soku mogą mieć mechanizm ślimakowy umieszczony w poziomie, co zwiększa wygodę użytkowania, lub w pionie, dla mniejszej powierzchni wyciskarki. Obudowa urządzeń wykonywana jest z plastiku lub stali nierdzewnej. O ile stalowe urządzenia są trwałe i prezentują się efektownie w ciągu kuchennej zabudowy, o tyle wyciskarki plastikowe są lżejsze. Niektóre urządzenia wyposażone zostały w dodatkowe funkcje, ułatwiające ich obsługę. Blokada kapania soku sprawia, że po zakończeniu pracy nie rozleje się sok, kapiący z wyciskarki. Funkcja biegu wstecznego przydaje się, gdy twardy owoc lub warzywo zaklinuje mechanizm. Mycie wstępne to przepłukanie wyciskarki po pracy, poprzez umieszczoną w zbiorniku wodę, która wprawiona w ruch, czyści elementy urządzenia.

  Subskrybuj
  Powiadom o
  guest

  0 komentarzy
  Opinie inline
  Pokaż wszystkie komentarze
  0
  Chętnie poznam Twoją opinię, zostaw komentarz.x