Przejdź do treści

Odchudzanie – od czego zacząć?

  odchudzanie od czego zacząć

  Odchudzanie w gruncie rzeczy nie jest tematem bardzo trudnym, choć wiele osób miewa z tym problemy. Brak efektów, czy efekt jo-jo to częste przyczyny całkowitego zaniechania dalszego odchudzania. Do tematu przede wszystkim trzeba podejść rzetelnie, a nie „po łebkach”, a efekty z pewnością przyjdą i to na długo. Od czego zacząć odchudzanie?

  Od czego zacząć przygotowania do odchudzania?

  Na początek warto wyznaczyć sobie realny cel, do którego chcemy dążyć. Optymalne tempo utraty wagi to od 0,5 do 1 kg na tydzień, więc nie powinniśmy nastawiać się na szybsze efekty. Rzecz jasna jest to jak najbardziej możliwe, ale z pewnością negatywnie odbije się na zdrowiu. Nagłe wprowadzanie bardzo restrykcyjnych diet, a nawet głodówki faktycznie sprawi, że stracimy szybko sporo kilogramów, ale tylko do pewnego momentu. Potem organizm przestawi się na oszczędzanie i gromadzenie energii, więc odchudzanie stanie się trudniejsze. Druga sprawa, że częsta głodówka sprawia, że częściej ulegamy pokusom i sięgamy po różne słodycze i inne niezdrowe przekąski. Zdecydowanie lepsze są powolne, aczkolwiek kontrolowane efekty i na takie właśnie powinniśmy się nastawić.

  Koniec z niezdrowymi przekąskami

  Kolejna kwestia, dość istotna, jeśli nie mamy dość silnej woli to pozbycie się wszystkich niezdrowych przekąsek znajdujących się w domu. Dzięki temu nie chwycimy po nie w chwili słabości, a to z pewnością mogłoby wpłynąć negatywnie na cały proces odchudzania. Warto je wymienić na ich zdrowe odpowiedniki np. jabłka, winogrona, orzechy itp.

  Jak zacząć odchudzanie właściwe

  Odchudzanie to jedno, a zmiana nawyków żywieniowych to drugie. Czy nie lepiej po prostu zacząć zdrowo i świadomie się odżywiać zamiast co jakiś czas przechodzić na dietę? Jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie, które gwarantuje lepsze efekty i zapobiega efektom jo-jo. Wbrew pozorom nie jest to wcale takie trudne, choć pierwsze dni mogą się takie wydawać. Z czasem takie jedzenie stanie się dla nas normalne, za sprawą przyzwyczajenia.

  Jak powinna wyglądać dieta

  Chcąc zrzucić brzuch musimy wejść na ujemny bilans kaloryczny, a więc również ułożyć odpowiednią dietę. Poza kalorycznością istotna jest również jakość wybranych produktów, więc odpadają wszelkiego rodzaju fastfoody i słodycze. Oczywiście nie musimy z nich całkowicie rezygnować, gdyż w rozsądnych ilościach jeszcze nikomu nie zaszkodziły. Taką dietę każdy może ułożyć sobie samodzielnie, a przy jej układaniu warto skorzystać z aplikacji, które pomogą zapisywać kalorie np. Fitatu. Dostępna jest ona również w wersji darmowej.

  Oczywiście nie każdemu chce się liczyć kalorie i układać odpowiednio zbilansowane posiłki, ale nie jest to duży problem, bowiem są firmy, które zajmują się układaniem diet profesjonalnie. Jedną z takich firm jest Fabryka Siły (sprawdź opinie o diecie z Fabryki Siły), która poza dietą może ułożyć nam również plan treningowy, także do wykonania w domu. Warto na to również zwrócić uwagę, gdyż aktywność fizyczna może znacznie przyspieszyć proces odchudzania.

  Poza odpowiednią dietą, musimy też pamiętać rzecz jasna o regularnym piciu wody.

  Podsumowanie

  Zamiast odchudzać się co jakiś czas, lepiej zacząć od stałej zmiany nawyków żywieniowych. Dzięki temu możemy stale kontrolować wagę i odchudzanie się przestanie być konieczne. Oczywiście czasem zachodzi taka konieczność, jeśli się „zapomnimy”, ale warto mieć wszystko cały czas pod kontrolą. W całym procesie pomocne mogą być również tabletki na odchudzanie, choć przy totalnym zignorowaniu diety, na nic się nie zdadzą.

  Subskrybuj
  Powiadom o
  guest

  0 komentarzy
  Opinie inline
  Pokaż wszystkie komentarze
  0
  Chętnie poznam Twoją opinię, zostaw komentarz.x