Przejdź do treści

Najskuteczniejsze diety odchudzające

  Każdy, kto chociaż raz próbował się odchudzać wie, że nie jest to wcale takie proste. Łatwo powiedzieć ‘od dziś zaczynam się odchudzać”, jednak pierwsze dni na diecie zweryfikują naszą silną wolę oraz samozaparcie.

  Wiele zależy również od tego ile chcemy schudnąć i w jakim czasie. Zazwyczaj diety dające mniejsze efekty są mniej wymagające, lecz najczęściej osobom otyłym zależy na jak najszybszych efektach. Istnieją diety, które przynoszą doskonałe efekty, ale należą do jednych z najtrudniejszych diet odchudzających. Jeśli komuś zależy na czasie i szybkich efektach, a jednocześnie ufa swojemu zapałowi i uporowi w dążeniu do celu może wypróbować jedną z poniższych diet.

  Oto diety odchudzające według serwisu www.dietetyk.edu.pl, które pozwalają dużo schudnąć w krótkim czasie:

  1. Dieta kopenhaska
   Jedna z najbardziej wymagających diet. Trwa dokładnie 13 dni, a każdy dzień jest dokładnie rozpisany. Wystarczy nawet małe niedopatrzenie i zrobienia najmniejszego błędu, a całą dietę trzeba rozpocząć od początku. Dieta kopenhaska jest bardzo wymagająca, ale daje też doskonałe efekty w 13 dni można schudnąć około 10 kilogramów, a podobno najlepsi schudli nawet 15 kilogramów. To jedna z najskuteczniejszych o ile nie najskuteczniejsza dieta odchudzająca.
  2. Dieta norweska
   Kolejna dieta dająca doskonałe efekty, ale i bardzo wymagająca. Trwa 14 dni i pozwala zgubić nawet 10 -12 kilogramów, co czyni ją jedną z najskuteczniejszych diet odchudzających. Jak nazwa sugeruje dieta została stworzona w Norwegii, a konkretnie w Oslo. Dieta norweska jest bardzo restrykcyjna i można ją stosować tylko raz w roku. Jej głównym założeniem jest jedzenie głównie gotowanych jajek i grejpfrutów. Ponadto do diety można dołączyć niewielkie ilości surówek, chleba razowego, gotowanego mięsa oraz ryb. Oprócz tego należy spożywać 2 litry płynów dziennie w postaci herbat ziołowych lub niegazowanej wody mineralnej, ewentualnie słabej kawy. Dieta składa się z trzech posiłków dziennie. Podobnie jak dieta kopenhaska jest bardzo restrykcyjna i nie wybacza błędów, ale w zamian daje doskonałe efekty.
  3. Dieta kapuściana
   Ostatnią dietą odchudzającą dającą świetne efekty w odchudzaniu jest dieta kapuściana. Warto dodać, że stosował ją nawet prezydent Aleksander Kwaśniewski. Nie jest aż tak wymagająca, jak dwie wyżej wymienione diety, ale za to bardzo monotonna. Głównym składnikiem diety jest zupa kapuściana, którą można jeść w dowolnych ilościach. Przez 7 dni można schudnąć ponad 5 kilogramów. Menu jest ustalone na 7 dni i trzeba go dokładnie przestrzegać. W wybrane dni oprócz zupy kapuścianej dieta przewiduje także niewielkie ilości innych posiłków. Na przykład w pierwszych 3 dniach do menu można dołączyć wybrane warzywa i owoce, a w 7 dniu ryż.
   Lista diet odchudzających jest niezwykle długa, dlatego na pewno każdy znajdzie jakąś dla siebie. Jednak jeśli komuś zależy na szybkich efektach, to trzy wyżej wymienione diety sprawdzą się idealnie. Trzeba jednak pamiętać, że są to diety bardzo rygorystyczne i ich ukończenie może stanowić duże wyzwanie. Nie są to diety dla osób łatwo poddających się. Chwile słabości podczas diety zawsze się pojawią i w przypadku tak wymagających diet tylko osoby z dużymi pokładami silnej woli będą wstanie je przezwyciężyć.
  Subskrybuj
  Powiadom o
  guest

  0 komentarzy
  Opinie inline
  Pokaż wszystkie komentarze
  0
  Chętnie poznam Twoją opinię, zostaw komentarz.x